Понеділок, 13.05.2024, 05:24
Вітаю Вас Гість | RSS
У вирію подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Меню сайту
Вхід на сайт
Хмарина тегів
Пошук
Лусни все за 1хв.

Візуальне програмування

До Вашої уваги мій огляд ресурсів та програм візуального програмування, які придатні для навчання дітей різного віку:

  1. CodeMonkey – дуже яскрава та захоплива інтерактивна гра під час якої дитина керує маленькою мавпочкою, яка повинна виконувати завдання та знаходити банан. Кожне завдання займає 2–5 хвилин, залежно від рівня складності, який поступово зростає. Це дозволяє підтримувати увагу та зацікаленість дитини. Гра, крім англійської, підтримує російську та українську мови інтерфейсу, тому проблем з перкладом не виникне.

    Електронна адреса: https://www.playcodemonkey.com

  2. Година коду – обєднала в собі різноманітні курси програмування для дітей та дорослих. Зручний та кольоровий інтерфейс надовго захопить дитину. Після проходження певного курсу можна згенерувати іменний сертифікат (безкоштовно), який стане гарним заохоченням та мотивацією для подальшого навчання.

    Електронна адреса: https://code.org

  3. CodeCombat – гра, яка підійде не новачкам, а більш досвідченій аудиторії. Керувати героєм та виконувати завдання доведеться за допомогою написання справжнього коду. Варто зазначити, що гра дозволяє писати код різними мовами програмування. Інтерфейс зручний, зрозумілий, а процес гри цікавий. Для дітей старшого віку таке навчання програмуванню є повність підходить. Проте є один недолік – перші 70 рівнів гри є безкоштовними, проте для того, щоб отримати навички справжнього програміста необхідно буде заплатити.

    Електронна адреса: https://codecombat.com

  4. Blokly – сервіс візуального програмування, знаходиться в стадії розробки, проте за посиланням можна знайти ігри, виконання яких стане справжнім випробування для учнів молодшого та середнього віку.

    Електронна адреса: https://blockly-games.appspot.com/?lang=uk

  5. Scratch – навчальне середовище візуального програмування. Надпотужний навчальний інструмент. Не пропонує завдань, а дає простір для реалізації власних ідей. Створити анімацію або гру з можливостями Scratch – просто. Необхідно враховувати, що перші кроки в програмі можуть даватися важко, тому цей етап потрібно контролювати.

    Електронна адреса: https://blockly-games.appspot.com/?lang=uk

Подібних ресурсів значно більше. Тут перераховано та описано ті, які я використовую сама на уроках інформатики.

У підсумку хочу зазначити, що не кожна дитина має здібності стати видатним програмістом, проте робота з такими програмами та сервісами це розвиток та досвід, який обов'язково допоможе та полегшить життя людині 21 сторіччя.