Каталог файлів
Головна » Файли » Виховна робота » 5 клас |
07.09.2016, 09:09 | |
Перший урок 2016-2017 навчального року Щоб у серці жила Батьківщина… (до 25 річниці проголошення Незалежності України)
Солдатова Світлана Михайлівна Виховна робота 5 клас 2016-2017 н.р.
Вугледар – 2016
Тема: Щоб у серці жила Батьківщина Одна Батьківщина і двох не буває, Місце, де народилися, - завжди святі. Хто рідну оселю свою забуває, Той долі не знайде в житті.
Батьки і діти! Діти і батьки! Нерозділиме і одвічне коло. Ми засіваємо житєйське поле, І не на день минущий, - на віки. Борис Олійник Мета: навчальна: пояснити значення слів «право», «обов’язок»; поглибити знання учнів про культуру, історію свого народу; повторити та наголосити значення та функцій символів України; сприяти усвідомленню громадських прав і свобод; розвивальна: розвивати аналітичне мислення, вміння учнів висловлювати та доводити свою думку до аудиторії; виховна: виховувати любов до Батьківщини і гордість за неї, сприяти становленню та усвідомленню «себе», як громадянина України. Обладнання: плакат «Україна – моя країна»; аркуші паперу для виготовлення символів миру; схема «символ миру»; картки «Безпрограшна лотерея».
Перебіг заходу Повідомлення теми уроку. Постановка цілей і завдань. Учитель: Ще раз вітаю Вас мої шановні учні зі святом першого дзвоника і початком нового навчального року. І тема першого уроку: «Щоб у серці жила Батьківщина»… Що таке Батьківщина, чи всім відомо, що це слово означає? (відповідають) Пропоную виконати вправу «Кодування» і закодувати слово «Батьківщина» асоціаціями, окремо для кожної букви. Наприклад «урок» - успіх, увага, радість робота, розвага, обдарованість, організованість, кмітливість, колектив, користь. Б – барвиста, багатогранна, багата; А – ароматна, активна, амбіційна, артистична; Т – творча, талановита; К – креативна, корисна; І – ініціативна, інноваційна; В – велика, відважна; Щ – щира, щедра; Н – наукова, нестримна, ніжна. Учитель: ми бачимо, що наша Батьківщина НЕЗРІВНЯННА і чудова. А яка в неї назва? (Україна) Скільки налічує областей? Порахуємо? (24 + Автономна Республіка Крим) Назва столиці? Київ Назвати 3-х письменників (ім’я та прізвище) Леся Українка, Тарас Шевченко, Леонід Глібов, Павло Тичина, Євген Гребінка, Володимир Сосюра Україна країна незалежна чи навпаки? Коли отримала незалежність? 24 серпня 1991 року. То скільки нашій країні років? 25 Що таке офіційні державні символи і які символи в Україні? А які неофіційні символи країни ви можете назвати? А хто ви для своєї Батьківщини? Громадяни А хто це? (людина, що має певні права та обов’язки перед своєю країною) Аби краще розібратись – розглянемо приклад. «Яблуко» Давайте спробуємо розібратись краще. Поглянемо на куточок прав та правил. Вправа «Уявні ваги». Висновок – прав ми маємо більше прав, проте дуже важливо виконувати наші обов’язки, аби не обмежувати права інших людей. Учитель: а тепер я хочу вас спитати, як маленьких громадян нашої славетної країни. Чого нам так зараз не вистачає? (МИРУ) Пропоную послухати вірш: Батьки і діти! Діти і батьки! Нерозділиме і одвічне коло. Ми засіваємо житєйське поле, І не на день минущий, - на віки. Борис Олійник Тож давайте до нашого поля, класу, міста, країни внесемо трошки добрива, трошки миру, виготовивши паперовий символ – голуба. Робота з папером за схемою на дошці. Рефлексія. За методикою «Безпрограшна лотерея» Підсумок. Давайте разом оформимо нашу першу виставку у класній кімнаті.
| |
Переглядів: 411 | Завантажень: 0 | |
Всього коментарів: 0 | |